Ліцей №10
Івано-Франківської
міської ради
м. Івано-Франківськ,
вул. Вовчинецька, 196 Б
Тел. (0342) 56-45-73
Офіційні звернення та пропозиції надсилайте на e-mail:
if-school-10@ukr.net
Зміст діяльності психологічної служби ліцею
Психологічна служба є частиною системи освіти, тому її основні завдання і функції виходять з місії системи освіти, задекларованих у статті 6 Закону України «Про освіту», принципів гуманістичного характеру освіти, пріоритету загальнолюдських духовних цінностей, життя та здоров’я людини, свободи розвитку особистості та адаптивності системи освіти до рівня і особливостей розвитку особистості. Відповідно, місія психологічної служби полягає у забезпеченні розвиваючого характеру освіти, тобто психолого-педагогічних умов для успішного вирішення завдань навчання та розвитку.
Основною метою діяльності психологічної служби є психологічне забезпечення та підвищення ефективності педагогічного процесу, захист психічного здоров’я дітей.
Основні напрямки діяльності психологічної служби ліцею:
· психодіагностична робота;
· консультаційна робота;
· корекційно-розвиткова робота;
· психологічна просвіта;
· організаційно-методична робота;
· психологічний супровід інклюзивної освіти.
Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування.
В рамках Акції "16 днів проти насильства" психологічною службою ліцею були проведені заходи для учнів 2-А, 4-Ж, 4-Д, 5-А, 5-Б, 5-В, 5-Г, 5-Д, 5-Ж, 6-А, 6-В, 6-Д, 7-Г, 7-Д класів.
Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій та вчинків. Сприяли вихованню людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини та переосмислення власних цінностей.
День психічного здоров'я
Щорічно 10 жовтня відзначають Всесвітній день психічного здоров’я.
Цей день запропонований Всесвітньою організацією охорони здоров'я, щоб привернути увагу до проблеми психічного здоров'я, підвищити рівень обізнаності населення з цієї проблеми, зменшити поширення певних захворювань та залежностей.
Що таке психічне здоров'я та яких правил потрібно дотримуватися для його збереження, обговорювали психологи спільно з учнями (4 та 6 класу).
Порадами для збереження психічного здоров’я стали наступні правила:
*Правило І
Дотримуватися режиму дня. Оскільки правильне планування дня допомагає уникнути почуття тривоги, зберегти працездатність, впевненість і добрий настрій впродовж дня.
*Правило ІІ
Харчуватися раціонально. Їжа впливає на наш психічний стан. Наприклад: вживання великої кількості води, фруктів, овочів допомагає керувати емоціями, підтримувати стабільний емоційний фон.
*Правило ІІІ
Бути фізично активними.
Фізична активність знижує рівень
тривожності, підвищує самооцінку, а також знижує рівень гормону стресу.
*Правило ІV
Спілкуватися з приємними людьми.
Спілкування є психологічним ресурсом для кожного з нас, яке допомагає справлятися з неприємностями, додає оптимізму і впевненості у своїх силах.
*ПравилоV
Вчитися позитивно мислити. Позитивне мислення - це вміння знаходити в будь-який момент життя привід для радості і сприймати невдачі раціонально, аналізуючи причини і приймати їх як цінний досвід.
Заповніть свій розум думками про спокій, мужність, здоров’я, надію, адже наше життя – це те, що ми думаємо про нього.
Пам’ятаймо, що наше здоров'я це - наше благополуччя!
Психологічною службою ліцею було оформлено інформаційну стіннівку для учнів та батьків "Літо 2021".
Мета даної стіннівки - надати рекомендації учням щодо веселого відпочинку влітку; ознайомити батьків з можливими варіантами оздоровлення дітей в літній період та чого можна навчити дитину влітку.
Бажаємо усім веселих та креативних літніх канікул.
Шановні батьки!!!
❤️ Не залишайте своїх дітей наодинці зі своїми проблемами!
❤️ Будьте уважні до того чи змінився їх настрій, чи почали худнути, погано себе почувати...
❤️ Постарайтеся приділити їм час, разом щось зробити, піти на прогулянку, подивитися і обговорити фільм.
❤️ Поцікавтеся хоббі, дозвіллям, зацікавте спортом, читанням, творчістю.
Наші діти не можуть бути нам байдужі! Так, їм зараз психологічно важко: дистанційне, погана погода, брак спілкування. Але ми маємо бути прикладом любові і турботи для них!
❤️❤️ Я дуже Вас прошу: спитайте як у них справи? Як себе почувають? Чи нічого не турбує? Чи мають друзів і хто вони? Чого б хотіли? Скажіть, що Ви ЛЮБИТЕ їх і підтримаєте в будь-якій ситуаціі, що вони ЦІННІ Вам як Божий дар! Повірте, в даний час це дуже актуально!
Чого не можна казати дитині, коли вона плаче