Ліцей №10
Івано-Франківської
міської ради
м. Івано-Франківськ,
вул. Вовчинецька, 196 Б
Тел. (0342) 56-45-73
Офіційні звернення та пропозиції надсилайте на e-mail:
if-school-10@ukr.net
Зараз багато хто з нас схильний до тривоги, не почуваєтеся в безпеці, не знаєте, що робити? Щоб зрозуміти, як діяти, спочатку потрібно зрозуміти свої емоції та "впоратися" з тривожністю.
Саме коли думки починають плутатися, коли стає незрозуміло, що відбувається, в якій ми ситуації та як поводитися, зʼявляється почуття невизначеності, безпомічності, емоції беруть гору.
Щоб такого не сталося треба навчитися розділяти власні думки та переживання.
Практичними психологами Ліцею 10 (Габльовською О.М., Куриляк Л С.) були проведені з учнями години спілкування:
* 5-6 класи "Як можна "домовитися" зі своєю тривожність?";
* 7-8 класи "Тривога і тривожність - як впоратись зі складними емоціями";
* 9-ті класи "Психологічні поради для підлітків на період військового стану".
На основі проведених занять учні навчилися:
- розуміти як виникає тривога, як на неї реагує наш організм і як можна допомогти собі та близьким впоратись з тривожним станом.
Шкільним офіцером поліції Мариною Балан спільно з практичними психологами ліцею #10 (О.Габльовською, Л.Куриляк) проводилися інформаційні уроки для учнів 4-х класів: "Правила поведінки дітей під час воєнного стану".
Спілкуючись з дітьми шкільний офіцер поліції наголосила, що обов'язково потрібно дотримуватися заходів безпеки:
✓Бути уважними до підозрілих предметів на вулиці та не чіпати їх. У разі їх виявлення, звертатися до поліції.
✓Не порушувати коменданської години, яка діє з 22:00 вечора до 7:00 ранку.
✓Неухильно дотримуватися сигналів повітряної тривоги.
Учні були активними слухачами та задавали багато цікавих запитань.
Також офіцер поліції запевнила дітей, що вони докладають максимум зусиль для їхньої безпеки та спокою.
Профорієнтаційна робота.
Співпраця з навчальними закладами міста
З метою ознайомлення учнів 2-Г класу з поняттям булінг, його різновидами та відповідальністю за вчинену дію, шкільним офіцером поліції Б.Настичем було проведено просвітницьку бесіду.
Психологічною службою ліцею спільно з представником ювенальної превенції п. Тетяною Кравців, для здобувачів освіти 9-А класу, було проведено виховну годину на тему: "Мої права та моя відповідальність".
Учні були активними учасниками заходу. Під час даної зустрічі спільно обговорювали різні можливі ситуації, шляхи виходу з них та відповідальність за певні порушення.
Психологічна служба ліцею №10 здійснює психологічний супровід усіх учасників освітнього процесу. Особлива увага приділяється дітям з особливими освітніми потребами, забезпечення сприятливих соціально-психологічних умов для всебічного розвитку особистості дитини.
В рамках «Тижня безпечного Інтернету» практичними психологами Ліцею №10 О. Габльовською та Л. Куриляк для учнів 2-Д, 3-В, 6-Ж, 6-Д класів були проведені заняття «Безпека в Інтернеті».
Головна мета заняття - визначити основні небезпеки, які можуть спіткати дітей у мережі Інтернет, сприяти формуванню навички адекватного реагування на небезпеки мережі, розвивати культуру поведінки в Інтернеті.
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
В рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», до Всесвітнього дня боротьби з СНІДом, Міжнародного дня людей з інвалідністю, Міжнародного дня захисту прав дітей практичний психолог закладу О. Габльовська провела виховні заняття з учнями початкових класів.
Основною метою даних занять було: інформувати дітей про мирні шляхи вирішення конфліктних ситуацій уникаючи знущань та цькувань, налагодження міцних, дружніх відносин з однокласниками; привернути увагу та інформувати дітей, що ВІЛ, СНІД є однією з самих глобальних проблем людства; формувати культуру поведінки по відношенню до людей з інвалідністю, а саме дітей з ООП, які є хорошими людьми і які вчать нас любити і цінувати життя; пізнати свої права через Конвенцію прав дитини.
Особлива дитина …“Знедолена природою дитина не повинна знати, що вона
малоздібна, що у неї слабкий розум, слабкі сили. Виховання такої дитини
має бути у сто разів ніжнішим, чуйнішим, дбайливішим.”
В.О.Сухомлинський
22 жовтня 2020 року психологічна служба ліцею провела семінар-практикум «Робота вчителя з дітьми з особливими освітніми потребами».
Учасниками заходу були класні керівники, асистенти вчителя та адміністрація закладу.
Метою семінару - практикуму було усвідомлення власної професійної мотивації та самопізнання, формування комунікативної культури та толерантності особистості вчителя. Адже мотиваційний та комунікативний компонент тісно між собою пов’язані та значною мірою впливають на гармонійний розвиток та виховання дітей, а саме дітей з ООП. У кожного з нас було усвідомлення того, що потрібно знаходити внутрішній ресурс для себе, працювати по-новому, опираючись на певний досвід, обдумано приймати рішення, бути готовим перелаштуватись на нові умови праці і життя загалом.