Ліцей №10
Івано-Франківської
міської ради
м. Івано-Франківськ,
вул. Вовчинецька, 196 Б
Тел. (0342) 56-45-73
Офіційні звернення та пропозиції надсилайте на e-mail:
if-school-10@ukr.net
Поради для учнів під час воєнного стану
ПСИХОЛОГІЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
- Намагайся у всіх удачах дякувати обставинам, а у всіх невдачах винити тільки себе.
- Пам’ятай: немає безвихідних ситуацій. Ніколи не опускайте руки. Поки ми живемо, ми здатні поліпшити своє життя.
- Коли тобі погано, знайди того, кому ще гірше, і допоможи йому - тобі стане значно краще.
- Стався до інших людей так, як хотілося б щоб інші люди ставилися до тебе.
- Не обставини повинні управляти людиною, а людина обставинами.
- Вір у Його Величність Випадок і знай: випадок приходить тільки до тих, хто все робить для того, щоб цей випадок прийшов. Знай: якщо, проживши день, ти не зробив жодного доброї справи або за день не довідався нічого нового - день прожитий дарма.
- Саме коштовне в нашому житті - здоров'я. Про нього потрібно піклуватися. Спати стільки, скільки вимагає організм. Більше рухатися, раціонально харчуватися, оголосити війну палінню.
- Пам’ятайте: життя любить щасливих. Про минуле жалкувати даремно.
- Аналізуйте кожний прожитий день - вчитися найкраще на власних помилках.
- Кращі ліки від смутку, від стресу, від невдач – оптимізм.
Як управляти своїми емоціями
1. Повністю позбуватися емоцій і не розумно, і неможливо. Немає емоцій поганих або гарних. На думку Жан-Жака Руссо, «усі страсті гарні, коли ми володіємо ними, і всі дурні, коли ми їм підкоряємося».
2. Джонатан Свифт сказав: «Віддаватися гніву часто – однаково, що мстити самому собі за провину іншого». Обери ці слова своїм девізом, і ти станеш набагато більш врівноваженним і оптимістичним.
3. Необхідна умова радісного настрою – гарні взаємини з людьми. І навпаки: радісне сприйняття життя – основа симпатії й розташування до тебе інших. Дай собі установку на добре й поважне відношення до людей. Прав Шекспір:
«Дарма думати, начебто різкий тон є ознака прямодушності й сили».
4. Не намагайся просто придушити в собі емоції. Подавлені почуття однаково виллються назовні тим або іншим способом, або можуть стати причиною захворювання. Краще відіграй ці емоції зовні, але без шкоди для навколишніх.
5. Якщо в тебе виникло подразнення або злість, не борися з ними, а спробуй «відокремити» їх від себе. Поспостерігай за їхнім протіканням, знайди й проаналізуй причину їх появи, і ти переконаєшся, наскільки маленька й несерйозна ця причина. Усе це сприяє вгасанню негативних емоцій.
6. У відносинах із близькими людьми часто буває потрібно відверто сказати про свої почуття, що виникли в тієї або іншій ситуації. Це набагато краще, чим фальш і закритість у спілкуванні.
Психологічною службою Ліцею №10 була підготовлена презентація для учнів та батьків "Корисні та шкідливі звички". Дана інформація спрямована на виховання корисних звичок і усвідомлення негативного впливу на організм людини шкідливих звичок. Переглянути презентацію
Що таке насильство? Як його попередити та себе захистити